четвер, 23 лютого 2017 р.

 Урок української мови
 4 клас

Тема: Відмінювання особових займенників 3-ї особи однини й множини.

Мета: поглиблювати і поширювати знання учнів про особові займенники; ознайо-
           мити з відмінюванням займенників 3-ї особи однини й множини; вчити від-
           мінювати особові займенники за зразком, користуватися навчальною таб-
           лицею для визначення відмінків займенників у реченні; розвивати зв’язне
           мовлення, мислення, увагу; розвивати самостійність,наполегливість, уваж-
           ність у навчальній діяльності, любов до природи та Батьківщини.

Обладнання: мовний матеріал, таблиці, роздатковий дидактичний матеріал, малю-
                       нки.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

Любі діти, у наш клас
Завітали люди щирі.
Привітайте в добрий час
Гостей посмішкою й миром.
Ми вам раді, люди добрі,
І вітаєм щиро вас.
І запрошуєм ласкаво
На урок в четвертий клас.

ІІ. Каліграфічна хвилинка.
    -  Відкрийте зошити. Запишіть число, класна робота. Спинки тримайте рівненько, зошити – похило.
1.     – Подивіться на рядок буквосполучень.
Ба ть ьк ів вщ ин на
     - Яке слово можемо утворити? (Батьківщина)
     - З якої букви пишемо це слово?
  Запишіть у свої зошити буквосполучення та утворене слово.
2.     Робота з деформованим реченням.
     - Складіть із даних слів прислів’я. (Запис на дошці).
Мати, Батьківщина - , за, умій, постояти, неї.
(Батьківщина – мати, умій за неї постояти)
- Як ви розумієте це прислів’я?
- Назвіть підмет і присудок.
3. Робота в парах.
1пара. Підібрати синоніми до слова Батьківщина.
Батьківщина – Вітчизна, рідний край, рідна сторона, Україна, рідне село.
2 пара. Підібрати епітети.
Батьківщина – рідна, мила, красива, незалежна, могутня, квітуча.
3 пара. Виконати звуко-буквений аналіз слів.
[Б а тˈ кˈ і в ш ч и н а] – 11 б., 11 зв., 4 скл.

ІІІ. Актуалізація опорних знань. Мотивація навчальної діяльності.
     1. Вчимося редагувати. (Текст записаний на дошці).
 - Прочитайте текст, вставляючи в потрібному відмінку особові займенники, що в дужках. Визначте особу цих займенників.
                                          Росли разом троянда і кро-                  
                                          пива.
                                           Кропива раз і каже своїй
                                          сусідці: «Дивись, як це
                                          бджілка коло (ти) круж -
                                          ляє: (ти) ні на хвилинку
                                          нема від неї спокою.
                                          Я дивуюся, як вистачає
                                          (ти) терпіння. Я не дозво-
                                          лила б цій поганій кома-
                                          сі пити з (я) соки.(Я) ні-
                                          хто й руками не чіпає,
                                          а з (ти) бджілка робить,
                                          що хоче. Хіба (ти)
                                          це не обходить?»
        (З народної творчості)



   (Росли разом троянда і кропива. Кропива раз і каже своїй сусідці: «Дивись, як це бджілка коло тебе кружляє: тобі ні на хвилинку нема від неї спокою. Я дивуюся, як вистачає тобі терпіння. Я не дозволила б цій поганій комасі пити з мене соки. Мене ніхто й руками не чіпає, а з тобою бджілка робить, що хоче. Хіба тебе це не обходить?»)

-         До якої особи належать змінені займенники?
(До 1-ї та 2-ї особи однини)
-         Які займенники належать до 3-ї особи однини і множини? (Він, вона, воно, вони).
-         Яка особливість займенників 3-ї особи однини?
         (Ці займенники вказують на рід)

ІV. Повідомлення теми і мети уроку.
-         Отже, сьогодні на уроці ми будемо вивчати займенники 3-ї особи однини і множини – їх відмінювання, правопис, вживання в мовленні.

V. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу.
    1. Робота з таблицею відмінювання займенників 3-ї особи однини і множини.
- Відкрийте підручник на с. 126, вправа 285.
   Розгляньте уважно таблицю відмінювання займенників 3-ї особи.

Відмінок

Займенники 3-ої особи
Однина
Множина
Називний
Родовий

Давальний
Знахідний

Орудний
Місцевий
він
його
(до) нього
йому
його
(про нього)
ним
(на) ньому

вона
ї ї
(до) неї
їй
її
(про) неї
нею
(на) ній

воно
його
(до) нього
йому
його
(про) нього
ним
(на) ньому

вони
їх
(до) них
їм
їх
(про) них
ними
(на) них


- Що цікавого ви помітили? (Займенники він, воно мають однакові відмінкові форми, крім називного відмінка).
    2. Опрацювання правила.
- Прочитайте правило на с. 126.
- Чи підтверджує воно наші спостереження?
VІ. Узагальнення і систематизація знань.
    1. Робота з прислів’ями. (З коментуванням).
Діти отримують картки з прислів’ями:
         У  нього не дістанеш і серед зими льоду.
         Ми з тобою, як риба з водою.
         З ним каші не звариш.
         На тобі, небоже, що мені негоже.
Завдання: Прочитати прислів’я. Пояснити їх зміст. Виписати особові займенники.
                  Визначити особу, число й відмінок. Поставити їх у називному відмінку              
однини.
(У нього – 3-я ос. одн., Р. в. – він;
 ми – 1-а ос. мн., Н. в.
з ним – 3-я ос. одн., О. в. – він;
тобі – 2-а ос. одн., Д. в. – ти;
мені – 1-а ос. одн., Д. в. – я.

VІІ. Фізкультхвилинка.
        Раз! Два! Час вставати –
        Будемо відпочивати!
        Три! Чотири! Присідаймо,
        Швидко втому проганяймо!
        П’ять! Шість! Засміялись,
        Кілька разів нахилились.
        Сім! Вісім! Час настав
        Повернутися до справ!

2. Письмове виконання вправи 287.
- Спишіть текст вправи 287, розкриваючи дужки. Підкресліть займенники 3-ї осо-би однини і множини. Позначте їх відмінок, користуючись таблицею відмінюван-ня за вправою 285.
  Він (одн., Н.в.); за нього (одн., Зн. в.); за ними (мн., Ор. в.); у нього (одн., Р. в.);
до нього (одн., Р. в.); він (одн., Н. в.); його (одн., Р. в.)

3.     Самостійна робота.
-           Замість пропусків поставте особові займенники в потрібних відмінках, на-звані на початку ряду.
   1 варіант
        
                       До … прийшов товариш.
ВІН                Тато купив … книжку.
                        пишається старший брат.

-         Який займенник змінювали?
-         До якої особи він належить?

  2 варіант
                        
                               У … дружний клас.
       ВОНА             З …  весело працювати.
                               … подобаються рухливі ігри.

-         Який займенник змінювали?
-         До якої особи він належить?
                   
4. Гра «Знавці». (На дошці).
- Усно складіть словосполучення «дієслово+займенник», використовуючи зай-менники 3-ї особи.
                     Сказати (кому?) ….     Д. в.
                     Пишатися (ким?) …    Ор. в.
                     Спитати (кого?) …       Зн. в.
                     Біг (перед ким?) …      Ор. в.
                     Піклуватися (про кого?) … Зн. в.
- Визначте відмінки займенників.
- Що виможете сказати про правопис займенників 3-ї особи з прийменниками?
 (Пишуться окремо)
Опрацювання правила .

Запам’ятай!
Займенники з прийменниками пишуть окремо:
зі мною, з тобою, на нас, у мене, перед нами, серед нас.

5. Робота з деформованим реченням.
 На дошці: Очі, були, у,  великі, нього, сині.
  (У нього були великі сині очі.)
- Як ви написали у нього? Чому?
- Визначте особу, число та відмінок займенника. (3-я ос. одн.. Р. в.)

6. Вибірковий диктант.
- Запишіть тільки займенники.
   Час не віл, його не налигаєш. Дерево живе, хоча з нього й осипається листя. Мало на ворога злитися – треба з ним битися. Щоб віл допомагав тобі, доглядай за ним.
Перевірка – фронтально.
- Який займенник зайвий у цій групі? Чому?
   (Тобі – 2-а ос. одн.)

7. Рубрика «Спілкуймося красно».
 - Щоб підкреслити повагу до адресата, займенник Ви у вітаннях та запрошеннях пишемо з великої букви.

Візьміть до уваги!
Займенник Ви пишуть із великої букви,якщо він указує на особу, до якої звертаються з повагою.






 - Складіть декілька таких речень.(Усно)

VІІІ. Підсумок уроку. Рефлексія.
1.     – Що нового дізналися на уроці?
- Що цікавого дізналися про відмінювання займенників 3-ї особи?
- Назвіть займенники 1-ї, 2-ї, 3-ї особи.
- Складіть усно кілька речень із займенниками.
2. Оцінювання учнів.
3. Вправа «Нові слова»
- З літер слова Батьківщина складіть нові слова.
Батьківщина – батьки, тин, тік, вікна, він, кат, квіти, танк, щит, банк, бант, Іван,
                          кава, бак, ти, ви, кабан, нива, битва, кит, канва, канат, щітка, кінь,
                          вата, нитка, віти, вік, кіт.

ІХ. Домашнє завдання.
   Виконати вправу 288, с. 127; опрацювати таблицю відмінювання с.126.


середа, 15 лютого 2017 р.


Подорож до країни Здоров’я
(Виховний захід)
Мета: узагальнити поняття  про чистоту і порядок; поглибити знання з правил 
            особистої гігієни; навчити застосовувати набуті знання та навички; фор-
           мувати позитивну мотивацію щодо здорового способу життя; виховува-                                                                                                                                                    
 ти повагу до чистоти і порядку, почуття відповідальності за свою пове-           
 дінку, бажання та уміння піклуватися про своє здоров’я.
Обладнання: фонограма потяга, музичні заставки.

«Головним скарбом життя є не землі, що ти завоював, не багатства, що у те-бе в скринях…Головним скарбом життя є здоров’я, і щоб його зберегти, по-трібно багато знати». (Авіцена)
Хід заходу
Учень1.  Добридень вам, дорослі і малята,
                Запрошуємо всіх на наше свято!
                Ми свято Здоров’я проводимо нині,
                Дуже потрібне кожній дитині.
Учень2.  У кожній родині, у кожній сім’ї
                Зростають веселі й спритні школярі.
                А щоб шкільні науки добре вивчати,
                Про своє здоров’я треба подбати.
Вчитель.  Діти! Сьогодні ми з вами вирушаємо в подорож до країни Здоров’я і розкриємо таємниці про те, що потрібно робити, щоб зберегти і зміцнити своє здоров’я. А допоможе нам лікар Айболить. Він має для вас поради, як піклувати-ся про себе.
Лікар Айболить.  Друже, щоб здоровим бути, треба навички здобути.
                              Про здоров’я піклуватись: перш за все – не лінуватись.
                              І здружитися зі спортом, рідко ласувати тортом.
                              Воду крижану не пити і ніколи не палити.
                              Щоб знешкодити мікроби, руки мий щоразу чисто.
                               Не забудь щоденно їсти овочі та фрукти різні –
                               Всі вони тобі корисні. Вранці й ввечері,
                               Мій любий, завжди – завжди чисти зуби.
Вчитель.  Наша перша зупинка – станція Бруднулька.
Його мешканці не вмиваються, не чистять зуби, нігті у них чорні і не підстри-жені. Вони не стежать за одягом і взуттям, ходять не розчесаними.  Тут живе ді-вчинка Бруднуля.
Учень1.  Шапочка у глині, сажа на коліні,
               Пальчики зелені, плаття у смаженні.
               Вся замурзана, брудна, неохайна дуже,
               Подивіться: ось вона впала у калюжу.
Входить Бруднуля.
Бруднуля. Не вмивайтеся ніколи і не мийте навіть рук,
                  Не потрібне це заняття, не вартує стільки мук.
                  Знов замурзуються руки, шия, вуха, все у вас,
                  Тож навіщо сили витрачати і даремно гаяти час?
                  Стригтися також не варто, та й резону в тім нема,
                  Бо однаково на старість облисіє голова.
                  Тож ходіть як я, бруднуля –
                  Так на світі легше жить.                                                         
З’являються мікроби.
1 мікроб. Хеллоу! Мене звати Мік!
2 мікроб. А мене – Роб!
1 мікроб. Ми любимо бруд і сміття.
2 мікроб. Ми – великі повелителі, ми – мікроби, ваші мучителі!
Мікроби виконують пісню. 
Пісня мікробів
Ми бандіто, ганстеріто,
Ми мікробо, вірусіто, ох,єс.
Інфекціто рознесіто
І дитянто заразіто, ох,єс.
Грипо, пчеханто, кашлянто
Заразіто ун моменто ох, єс.
Невмиванто, нечесанто,
На здоров’я наплюванто, ох,єс.
1 мікроб. Не вмивайтеся, любенькі,
І не чистіть зубки.
Хай не знає ваша шкіра
Ні мила, ні губки.
Тільки їжте, тільки спіть
І нічого не робіть!
Хай з вас виростуть, з неробів,
Створення, схожі на мікробів!
Лікар Айболить.  Буде все у вас боліти, як нічого не робити.
                               Буде світ тоді не милий, і не буде в діток сили.
Коли рук своїх не мити і брудну водичку пити,
Їсти овочі немиті, ось таким брудним ходити.
Буде все у вас боліти, як зарядку не робити,
Будете тоді маленькі, ви безсилі і слабенькі,
А коли немає сили, світ тоді стає немилим.
- Ой, хто це? (Заходять діти-нечепури)
- Так це ж я – Іванко з першого класу.
- Та що це з тобою? І руки брудні, і щоки мурзаті.
- Це просто я мило віддав поросяті.
- Чого в чорнилі руки, Ваню?
- Це в нас було чистописання.
- А на щоках чому чорнило?
- Бо руками щоки мив я.
Айболить. Хіба ви не знаєте, що потрібно умиватися. Адже шкіра людини  по-
                   винна бути чистою. Бо бруд створює живильне середовище для хво-
                  роботворних мікробів.
Нечепури. Наші вірні друзі! Рятуйте нас!
Вчитель. Наступна наша зупинка – містечко Засоби гігієни
Айболить. Якщо відгадаєте загадки, то рятівники з’являться.
1.     Вона буває різна: тверда, рідка, пароподібна.
Хто це така?(вода).
2.     Гарне я і запашне, роботяще змалку.
Люблять всі чомусь мене вдень і на світанку.
Кажуть, я даю красу і здоров’я, й силу,
Чистоту у дім несу, звуть мене всі…(мило).
3.     Я невтомна трудівниця, мені вірять люди.
Хто зі мною поведеться – той здоровий буде.
Буде часто усміхатись білими зубами.
Мене знає вся малеча, і бабусі, й мами.
Чистоту тримаю в роті, справу знаю чітко.
Вам ім’я моє знайоме, бо я…(зубна щітка).
4.     Маю вигляд я і смак – можна подивитися,
І без мене вам ніяк всім не обійтися.
Я не страва, не напій, та в роботі часто
З милом, щіткою дружу. Бо я зубна…(паста)
                  5. М’якенька свинка гуляла по спинці,
                      А поки вона гуляла, спинка чистою стала. (Мочалка)
                  6. Який брудний ти є – таким тебе й покаже.
                      І без усяких слів про тебе все розкаже. (Дзеркало)
                  7. Я маленька полотнинка, випрана дбайливо.
                      Не серветка, не хустинка, знаю своє діло.
                      Я до щічок, до голівки притулюсь ласкаво,
                      Я вберу усі краплинки з тіла після ванни.
                      Я не гість – хазяїн в домі, лежачи я не звик,
                      Вам ім’я моє відомо, пригадайте, я…(рушник)
                 8. Білих тридцять зубчиків для кучерів і чубчиків
                     По голівці ходять, волосся до ладу приводять. (Гребінець)
                 9. Ліг в кишеню і вартую
                Плаксі, реві і бруднулі
                Витру вранці струмки сліз
                Не забуду і про ніс. (Носовичок)
Мийдодір. Я Великий Умивальник,
                   Я відомий Мийдодір,
                   Умивальників начальник
                   І мочалок командир.
                   Почув я, що в моєму царстві,
                   Мийдодіра господарстві,
                   Нечепура об’явився,
                   Разу жодного не вмився.
Мило. Мене й разу не торкнувся.
            Що я є, уже й забувся.
Мочалка. Свої брудні ручки й ніжки
                 Не потер він мною й трішки.
Рушник. Не обтерся рушничком.
Гребінець. Не чесався гребінцем.
Зубна паста й щітка. Зубну щітку не тримав,
                                    Порошок зубний не мав.
Ножиці. Ну, а кігті, мов у кішки,
               Не підрізав навіть трішки.
Мийдодір. Щоб не натерпітись бід,
                   Ми відправились в похід.
                   Бруд хвороби нам приносить,
                   А Бруднуля їх розносить.
                   Ану, водичко. Умий його личко.
                   Умий його ніжки. Відчисти хоч трішки.
Мило. Я маленьке та легеньке, пінюсь у воді гарненько.
            Бруд відмию. Геть мікроби – збудники лихі хвороби!
1 мікроб. Ой. Рятуйте! Ой, не треба!
2 мікроб. Що це? В хід пішла мочалка.
1 мікроб. Я боюсь її, як палку.
Нечепура. Ой, вона мене кусає!
Мікроби. То нас з квартири виганяє.
Мочалка. Поросятко це я мию.
                Тру, неначе б то аж вию.
Рушничок. Я пухнастий рушничок,
                    Обітру йому бочок.
Нечепура. Ой, не треба! Ой не три!
                   Дивись дірки не протри.
1 мікроб. Горе нам, треба тікати.
2 мікроб. Бленд-а-мед зайшла до хати…(тікають)
Бленд –а мед. Я – зубна паста Бленд-а-мед.
                         Для дітей - я просто мед!
                         Сірий наліт з зубів прибираю,
                         Разом із щіткою про них дбаю.
                         Розпочну свою роботу,
                         Відкрий лише ширше рота.
Нечепура. Ой, не три мені наліт,
                  Так ходжу багато літ!
Бленд-а-мед. Пройде час – беззубим станеш.
                       Якщо в рота не заглянеш.
Гребінець. Я – зубастий гребінець.
                    Візьми мене. Молодець!
(Всі причепурили хлопчика. Той розглядає себе в дзеркалі)
Нечепура. Невже це я? ото ж бо дивина!
                  Здається гарно і красиво.
Мийдодір. Ось тепер тебе люблю я,
                   Ось тепер тебе хвалю я.
                   Нарешті ти, Бруднуля, Мийдодіру догодив.
Нечепура. Буду я щоденно митись,
                  Зуби чистить, не лінитись.
                  Мийдодір, ти чарівник,
                  Вірний друг і рятівник.
Мийдодір. Якщо є бруднулі серед вас.
                   То одумайтесь, іще є час.
Вчитель. Нехай бруднулям це уроком буде
                І як засвоїте його
                Залежати здоров’я ваше буде.
                Не забувайте, друзі, ви того.
                Любі діти! Слід вам пам’ятати:
                Будете вмиватися, митися, купатися –
                Повтікають всі мікроби,
                Разом з ними –
                Всі хвороби.
Діти виконують пісню.
Пісенька про чистоту
Жодний кіт і жодна кішка
Не торкнеться молочка,
Якщо лапкою не вмита
Акуратно мордочка.
Поспішають до коритця
Поросятка-малюки,
Гарно вимивши копитця
І маленькі п’ятачки.


Приспів:
Сонце завжди буде усміхатися
Тим, хто вранці любить умиватися.

Сподіваюся, що кожен
Знає істину просту:
Якщо хочеш не хворіти –
Пам’ятай про чистоту.
Чисті звірі, чисті люди,
Чисті села і міста.
Нам завжди усім і  всюди
Необхідна чистота.

Приспів
Вчитель. Наступна наша зупинка – місто Режим Дня.
Діти цього міста все встигають, вони завжди охайні і веселі. Ось послухайте.
1.     Якщо хочеш буть здоровим,
Про своє здоров’я дбай.
Своє тіло завжди вміло
І ретельно доглядай.
     2.  Щоб здоровим довго жити,
          Воду треба всім любити.
          Мило, пасту, гребінець –
          Будеш справжній молодець!
 3.  Я до крану сам дістану,
     Умиваюсь біля крану.
      Милю милом щоки,шию.
      І водою добре мию.
     4.  В мене щіточка зубна.
     Подивіться, ось вона.
       Зверху вниз і навпаки –
      Чищу зубки залюбки.
   5.  А у мене, а у мене
          Є гребіночка зелена.
          Я нікого не прошу,
          Сам голівку причешу.
      6.  Ми всім класом про порядок дбаємо,
           А сміття і безлад з класу виганяємо.
           В нашім класі чистота на першому місці,
      Безпорядок і сміття, забирайтесь звідси!
      7.  Подивіться на дівчаток – королеви красоти.
           А таких, як нас, хлоп’яток в цілім світі не знайти.                          
           Всі ми дружим з мийдодиром, із гребінчиком і милом.
           Називають нас «зразкові» і ростем ми всі здорові.
Вчитель. Жителі цього міста пропонують вам пограти в гру, яка називається 10 правил. Це ті правила, які ви маєте виконувати щодня. Хто уважний і хоче бути здоровим, той легко вгадає потрібне слово.(Діти по черзі називають правила і хором додають кінцівку).
1.     Як прокинувся – вставай, ліні волі…(не давай).
2.     Квіточку роса умила, а тебе умиє…(мило).
3.     І дивись, не барись, в школу швидко, швидко…(мчись).
4.     Але й тут не поспішай, подивись спочатку,
Чи нічого не забув, чи в портфелі все в…(порядку).
     5.  Не носи в кишені жуйки, крейду, яблука і булки,
          Кнопки, цвяхи, сірники, а носи…(носовички).
6. В школі, класі не брудни, сміття бачиш…(підніми).
7. Будь охайним завжди сам, уникай дірок і…(плям).
8. Вдома близьким не груби, менших захищай…(завжди).
9. Щоб тобою всі пишались, перехожі оглядались.
Так роби, щоб люди звикли, ти завжди в усьому…(приклад)
     10. Щоб здоров’я добре мати, слід про нього змалку…(дбати)
-         Кожний ранок обливатись і зарядкою …(займатись)
-         У дворі щодня гуляти, повноцінно їсти й…(спати0.
-         Добре мити всі продукти, досхочу вживати…(фрукти).
-         За зубами доглядати, дірочки всі…(лікувати).
-         Будете все це робити, перестанете …(хворіти).
Вчитель. Наступна наша зупинка – місто Вітамін.
Вітаміни. Слово «Віта» - це життя,
                 Назва ця не випадкова.
                 В організмі нас нема –
                 І хвороба вже готова.
Вітамін А. Коли треба вам рости,
                   Мене ви вживайте!
                   Їжте моркву, масло, сир,
                   Пийте риб’ячий ви жир,
                   Будете здорові!
Вітамін С. Ну а я в овочах та фруктах,
                   Ще й смачний я на смак!
                   Переможу всі застуди
                   І до росту я мастак!
Вітамін В. А щоб добре працювати,
                  Логіку і пам’ять мати –
                  Їжте хліб, гречану кашу,
                  Квасольку та яйце,
                  І печінку, і м’ясце.
Вітамін Д. А без мене – всі це знають –
                   Кістки міцними не бувають!
                   То ж із сонечком завжди дружи!
                    І знай – здоров’я бережи!
Вчитель. Заглянемо до оселі жителів цього міста. І дізнаємось, які корисні страви вони споживають, щоб бути здоровими.
Загадки.
1.     Круглий, як куля.
Зелений, як трава,
Червоний, як кров,
Солодкий, як мед. (Кавун)
2.     Я на сонці сонцем сяю.
Родичів багато маю.
Гарбузову господиню
Усі знають. Хто я? (Диня)
3.     Сидить баба на грядках
Вся закутана в хустках. (Капуста)
4.     І поживне, і смачне, біле, ніжне, запашне
Залюбки малята п’ють,
Здоровенькими ростуть. (Молоко)
5.     Можу я його розбити,
Можу на обід зварити.
Курка нам його знесе.
Що це, діти? Це…(яйце)
6.     Ой смачна вона, духмяна,
Рисова, гречана, манна.
Ложку в рот – і буде наша.
Здогадалися? Це…(каша)
Пісня «Вітамінка»
Діти й дорослі знають,
Що вітаміни всі потрібні.
Різні вони бувають –
Жовті, рожеві і навіть срібні.
Кажуть усюди кожна із них
Здоров’я несе не на хвилинку.
То ж ми взимку й серед весни
Приймаємо вітамінку.
Приспів:
Віта – віта – вітамінка,
Це родзинка, це малинка,
Віта – віта – вітамінка.
Вчитель. Діти, наступна наша зупинка – країна Здоров’я.
Щоб стати жителями цієї країни, потрібно пройти випробування.
Гра «Шкідливо і корисно».
-         Слухайте ж, що я казатиму і якщо це корисно, то плесніть у долоні, якщо ні – тупайте ногами.
1.     Щодня вранці робити зарядку. (Так)
2.     Лягати спати пізно ввечері. (Ні)
3.     Інколи чистити зуби. (Ні)
4.     Бути охайним і акуратним. (Так)
5.     Відпочивати на свіжому повітрі. (Так)
6.     Переглядати всі телепередачі на всіх каналах. (Ні)
7.     Мити овочі й фрукти перед вживанням. (Так)
8.     Плакати та нервувати. (Ні)
9.     Загартовуватися. (Так)
10.                        Погано спати та багато їсти. (Ні)
11.                        Займатися спортом. (Так)
12.                        Берегти здоров’я власне, поки є на це ще час,
Бо життя таке прекрасне і воно одне у нас! (Так)
Вчитель. Останнє випробування. Ви станете жителями країни Здоров’я, якщо відгадаєте загадки:
1.     Зубів багато, а нічого не їсть. (Гребінець)
2.     Ношу їх багато років, а ліку їм не знаю. (Волосся)
3.     Невеличке корито білими гусьми набито. (Зуби)
4.     Збудники захворювань. (Мікроби)
5.     Сопе, хропе, часом чхає, сюди-туди зазирає.
На морозі замерзає, бо одежини не має. (Ніс)
6.     Хто людей з біди рятує і хвороби всі лікує –
призначає процедури і таблетки, і мікстури. (Лікар)
Вчитель. Отже, діти, за власним бажанням ви стали жителями країни Здоров’я. І вам слід пам’ятати, що найбільше багатство в людини – це здоров’я. В усіх куто-чках Землі люди прагнуть бути здоровими і гарними. Але важливо, щоб людина була не лише красивою, а ще й доброю, працьовитою, щирою. Про таких людей кажуть, що вони красиві душею. Тому бажаю вам бути здоровими, красивими і добрими.